AKTUALNOŚCI

Kwitnące Wakacje 2024 – informacja o zapisach

Jak co roku zapraszamy dzieci z Kwidzyna do udziału w wakacyjnych półkoloniach przyrodniczych pn.”Kwitnące Wakacje”. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat organizacji tegorocznej edycji Kwitnących Wakacji 2024. Informacje: zaplanowaliśmy 8 turnusów (6 turnusów dla dzieci z rocznika 2015 – 2017 oraz 2 turnusy dla dzieci z rocznika 2012 – 2014), zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku od godz.

Zobacz więcej »

Jak założyć łąkę kwietną? Jak ją utrzymać?

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia.Przybędzie do nas wyśmienity ekspert z zakresu łąk kwietnych Karol Podyma. Nie dość, że założy z nami malutką łąkę przy Eko-Inicjatywie i ciut większą przy Arboretum Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe,to opowie, jak to robić, aby:- nasze łąki były trwałe;- rosły przy najmniejszym nakładzie pracy;- i były pożytkiem dla wielu owdów zapylających;- i może cieszyły kwieciem przed długi

Zobacz więcej »

Przedwyborcze „pytania ekologiczne” – wybory samorządowe 2024

Nadchodzą wybory. Niedługo oddamy głosy na naszych reprezentantów w samorządach. Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa kieruje „ekologiczne pytanie” do Komitetów Wyborczych. 1. Czy w programach wyborczych Państwa KWW znajdują się postulaty dotyczące ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego oraz zarządzania zieloną infrastrukturą na poziomie gmina (miast), powiatów i województwa ? 2. W jaki sposób kandydaci z Państwa KWW planują skutecznie wspierać rozwój sieci obszarów chronionych np.:

Zobacz więcej »

Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn