Zielony Punkt Kontrolny z Eko-Inicjatywą

  • Home
  • Zielony Punkt Kontrolny z Eko-Inicjatywą

Zielony Punkt Kontrolny” jest oryginalną polską koncepcją opisującą zasady tworzenia powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania „orienteeringu„, znanych na świecie pod nazwą „Permanent Orienteering Courses„. Więcej na ten temat można znaleźć na http://www.zielonypunktkontrolny.pl

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa i Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie oraz Nadleśnictwo Kwidzyn zapraszają do korzystania z oferty „Zielony Punkt Kontrolny” powstałej w ramach projektu „Obywatele z Eko-Inicjatywą”, a wpisującej się w ogólnopolską koncepcję ZPK. Projekt zrealizowany na bazie niniejszej koncepcji może być wykorzystany do uprawiania sportu, rekreacji, turystyki, zajęć edukacyjnych i szkoleniowych, a jednocześnie pozwala wypocząć i aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Jak to działa?

Zabawa na odnajdywaniu przy pomocy mapy rozmieszczonych w ciekawym terenie stałych punktów kontrolnych. W lesie leśnictwa „Miłosna” umieściliśmy 25 stałych punktów kontrolnych.

Punkt Kontrolny to drewniany słupek, na którym zamieszczony jest numer oraz perforator (specjalny dziurkacz). Potwierdzeniem odnalezienia (zaliczenia) punktu jest odbicie na mapie znacznika za pomocą perforatora.

Mapy

Przygotowane trasy występują w trzech wariantach trudności, które umieściliśmy na mapach w skali 1:10 000. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję.

Jak zacząć?

Aby skorzystać z naszego Zielonego Punktu Kontrolnego należy: pobrać bezpłatnie plik z odpowiednią mapą, a następnie ją wydrukować i udać się na początek trasy (zgodnie z podaną legendą) oraz przebyć ją odbijając znaczniki perforatora na karcie startowej na mapie.Wydrukowaną mapę można także pobrać w biurze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa (zobacz godziny otwarcia). Umieszczamy także mapy z edycji „Odpocznij od fotela” i zachęcamy do wędrówek tymi szlakami bez oznaczenia wstążeczkami.

Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn