Zimowe Ptakoliczenie

Szanowni Państwo,

zbliża się szesnaste „Zimowe Ptakoliczenie” – czyli zimowe liczenie ptaków miejskich! Międzynarodowa akcja, w Polsce koordynowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (o akcji: www.otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie)

Jest to też już dziewiąte Ptakoliczenie organizowane w Kwidzynie przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa oraz Zamek. Jak w latach minionych obserwacje ptaków miejskich rozpoczniemy od krótkiej pogadanki w klimatycznej atmosferze średniowiecznych sal Zamku. Zapewniamy sprzęt, poradę ornitologa oraz herbatę i ciastko na podsumowanie pod skrzydłami Zamku w Kwidzynie. Zapowiadają się bardziej wczesnowiosenne, niż zimowe warunki pogodowe, niemniej ciepłe buty, ubiór na cebulkę, tabliczka czekolady i termos z rozgrzewającym napojem (herbata z sokiem malinowym! 🙂 ) są niemal obowiązkowe i powinny załatwić większość niedogodności nawet podczas mrozu. Dlatego oprócz absolutnie ekstremalnych przypadków każdy, niezależnie od wieku, czy kondycji może wziąć w wycieczce udział!

Dlatego w najbliższą sobotę, 25 stycznia zapraszamy pod główną bramę Zamku (ul. Katedralna 1) o godzinie 8:30, gdzie podzieliwszy się sprzętem optycznym wyruszymy penetrować osiedla i parki naszego miasta w poszukiwaniu ptaków zimujących i opowiadając sobie o gatunku tegorocznej akcji…

A ptakiem tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia jest….?…… rozpoznajcie zresztą sami.

Planowane zakończenie wydarzenia około godziny 12:30. Zapraszamy!


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn