Zdrowo i sportowo!

16 listopada 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa gościliśmy uczniów klas IV, V i VI o profilu sportowym ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.

Warsztaty zatytułowane „Bliżej przyrody i zdrowia” zostały podzielone na bloki tematyczne
i obejmowały zagadnienia:

 

Zdrowe odżywianie dla młodego sportowca, to warsztat podczas którego wspólnie z uczestnikami przygotowaliśmy pełnoziarnisty chleb z ekologicznej mąki, oglądaliśmy pod mikroskopem ziarna zbóż, poznaliśmy zdrowotne właściwości buraków oraz dowiedzieliśmy się do czego można wykorzystać Coca-Colę.

Sędziwe drzewa pełne życia – podczas zajęć przyglądaliśmy się żywym chrząszczom i ich larwom, dowiedzieliśmy się dlaczego pachnica dębowa pachnie i poznaliśmy złożone zależności pomiędzy organizmami zamieszkującymi sędziwe drzewa.

Przyroda okolic Miłosnej – to aktywne zajęcia terenowe, podczas których do lepszego poznania przyrody należało zaangażować wiele zmysłów.

Zajęcia były prowadzone przez przyrodników Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa: Ewę Romanow-Pękal, Jakuba Marciniaka i Roberta Pipczyńskiego.

Uczestnicy zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem i chętnie brali udział w zaproponowanych aktywnościach, również terenowych.

Dziękujemy za wizytę!


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn