XV Zimowe Ptakoliczenie w Kwidzynie!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ptaków i tych, którzy chcieliby je poznać bliżej na kolejną już edycję Zimowego Ptakoliczenia w Kwidzynie koordynowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Wycieczkę prowadzić będą, jak co roku: Adam Juźwiak – opiekun ekspozycji przyrodniczej Muzeum w Kwidzynie – oraz Jakub Marciniak i Robert Pipczyński – edukatorzy i przyrodnicy z kwidzyńskiego Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa.

Spotykamy się, jak co roku o godzinie 08:30 pod główną bramą Zamku w Kwidzynie.
Trasa przebiegać będzie przez parkowo – działkowe części miasta. Poszukiwać będziemy przede wszystkim północnych migrantów zimujących w Polskich miastach i na ich obrzeżach, szczygła (ptaka tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia), czyży, czeczotek, gili, trznadli, jemiołuszek, drozdów, o których przewodnicy przytaczać będą liczne anegdoty i ciekawostki.

Planowane zakończenie około godziny 13:00, tradycyjnie w Zamku, przy poczęstunku i gorących napojach.

Przypominamy o odpowiednim ubiorze na cebulkę oraz ciepłych butach. Trasa będzie dostosowana długością i poziomem trudności do dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych więc każdy, większy czy mniejszy miłośnik ptaków jest mile widziany!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga potwierdzenia obecności.

Zapraszamy!

[/fusion_text][fusion_gallery image_ids=”1678″ layout=”” picture_size=”” columns=”” column_spacing=”10″ hover_type=”” lightbox=”yes” lightbox_content=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn