„Sprzątanie Świata 2019 – Nie śmiecimy – Sprzątamy – Zmieniamy!”

20 września 2019 roku odbędzie się Akcja Sprzątania Świata, która jest popularną formą wspierania zainteresowania problemem racjonalnej gospodarki odpadami.

Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste. Równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na przyjaźniejsze środowisku na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

Akcja Sprzątanie Świata to także zwrócenie uwagi mieszkańców na :

  • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu i świadome zakupy każdego dnia,
  • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności,
  • rezygnacja z jednorazowych produktów i opakowań, na rzecz tych wielokrotnego użytku,

Podobnie jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” nadzoruje przebieg Sprzątania Świata w Kwidzynie. Zachęcamy placówki szkolne, przedszkola i wszystkie chętne instytucje do wzięcia udziału w akcji.  Co roku w akcji sprzątania biorą udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta Kwidzyn.

Zasady dla uczestników są proste:

  • należy zgłosić chęć udziału w akcji wypełniając formularz  (Załącznik nr 1 – zgłoszenie chęci udziału w akcji Sprzątanie Świata 2019);
  • worki na zebrane odpady należy odebrać z siedziby Stowarzyszenia ul. Miłosna 1;
  • 20 września 2019 do godziny 14:00 odbywa się sprzątanie zadeklarowanego terenu;
  • wypełnione śmieciami worki należy pozostawić w widocznym i wcześniej zgłoszonym miejscu.

Warsztaty edukacyjne „Racjonalna gospodarka odpadami”

 Zachęcamy nauczycieli i uczniów, którzy będą brać udział w akcji sprzątania do wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych związanych z tematyką segregacji odpadów. Zajęcia trwają od 45 minut do 1,5 godziny. Ich celem jest usystematyzowanie informacji nt. systemu gospodarki odpadami. Zajęcia mają charakter praktyczny. Warsztaty można zamawiać dzwoniąc do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa pod nr telefonu: (55) 261 22 16.

Szczegółowe informacje: sekretariat@ekokwidzyn.pl , tel: 55 261 22 16

Akcja „Sprzątanie Świata” jest w Polsce organizowana przez fundację Nasza Ziemia. Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” jest partnerem tego wydarzenia na terenie Kwidzyna.

Akcja jest organizowana w partnerstwie z: Przedsiębiorstwem Usług Miejskich Sp. z o. o. z Grudziądza, Zakładem Utylizacji Odpadów Gilwa Mała.

Projekt „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowany jest ze środków Miasta Kwidzyn.


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn