Piknik doświadczalny – Dzień Eksperymentów

W sobotę 12 maja 2018 r. ogród edukacyjny przy ul. Miłosnej 1 w zamienił się w wielkie laboratorium chemiczne. Stało się to za sprawą wydarzenia pod nazwą „Dzień Eksperymentów ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa”.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 osób, nie licząc wolontariuszy i organizatorów. Uczestnicy  mogli samodzielnie (przy niewielkim wsparciu wolontariuszy ) wykonać eksperyment chemiczny. W sumie do wyboru było aż 15 różnych doświadczeń. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników cieszyła się tzw. „Sztuczna krew”. Dla maluszków przygotowaliśmy kącik zabaw, gdzie czekała na nich chusta animacyjna, kolorowanki i kredki.  Rozstawione na terenie ogrodu  modele owadów w rozmiarze XXL, przyciągały uwagę odwiedzających i cierpliwie pozowały do zdjęć.  Wydarzenie uznajemy za bardzo udane, dzięki nieocenionej pomocy wolontariuszy i nauczycieli współpracujących przy organizacji pikniku.

Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie za zaangażowanie i pomoc przy organizacji wydarzenia. Dziękujemy nauczycielom: Dorocie Gerlach i Januszowi Kowalakowi za wsparcie merytoryczne i doskonałe przygotowanie uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym dniu tak licznie odwiedzili. Mamy nadzieję, że się Wam podobało i miło spędziliście czas. Zapraszamy za rok. Chcielibyśmy, aby warsztaty doświadczalne na dobre zagościły w ofercie edukacyjnej Stowarzyszenia.

[/fusion_text][fusion_gallery image_ids=”1340,1339,1338,1337,1336,1335,1332,1333″ layout=”” picture_size=”” columns=”” column_spacing=”10″ hover_type=”” lightbox=”yes” lightbox_content=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn