„Kwitnące Wakacje 2017”- 20 lat półkolonii wraz ze Stowarzyszeniem „Eko-Inicjatywa”.

 

 

 

 

 

 

W tym roku po raz dwudziesty odbyły się półkolonie pod nazwą „Kwitnące Wakacje” organizowane przez Stowarzyszenie
„Eko-Inicjatywa”.  Gościliśmy 250 dzieci w trakcie 8 turnusów realizowanych w miejscowości Benowo oraz Kwidzyn. Ten rok był wyjątkowy. Obchodziliśmy okrągłą rocznicę, bowiem od 20 lat mamy przyjemność organizować półkolonie dla dzieci z Kwidzyna.  Zajęcia były skierowane do szerokiej grupy wiekowej. Wraz z 5 – 6 letnimi maluszkami, które po raz pierwszy brały udział w półkoloniach, odkrywaliśmy w formie zabaw tajemnice otaczającego nas świata roślin i zwierząt. Z grupami w wieku 7 – 9 lat, spędzaliśmy aktywnie czas w terenie, często w błocie i kurzu, budowaliśmy szałasy, legowiska i nory.
Nieco starszym dzieciom 10 – 12-letnim proponowaliśmy gry terenowe i podchody. Dla wielu z nich było to kolejne lato spędzone na „Kwitnących Wakacjach”. Dokładaliśmy starań, aby każdy dzień był interesujący, pełen przygód i dobrego humoru. Pomimo wakacyjnego klimatu, zależało nam na tym, aby  uczestnicy półkolonii otrzymali porcję wiedzy na temat przyrody oraz postaw proekologicznych.

W tym roku mieliśmy możliwość realizować program półkolonii w nowo wybudowanym budynku Stowarzyszenia. Znacznie ułatwiło nam to organizację zajęć.

Realizacja programu edukacyjnego półkolonii była możliwa dzięki wspaniałym wychowawcom, którzy od wielu lat współpracują
ze Stowarzyszeniem. To grupa zaangażowanych ludzi, wrażliwych i otwartych na kwestie ekologiczne, często mających doświadczenie
w edukacji nieformalnej.  W tym miejscu należą się im wszystkim ogromne podziękowania za zaangażowanie i doskonałą współpracę.

Mamy nadzieję, że dzieci biorące udział w półkoloniach spędziły z nami miło czas i  wrócą do nas za rok. Postaramy się, aby przyszłoroczne „Kwitnące Wakacje” były ciekawe nie tylko pod względem merytorycznym, ale również zorganizowane w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i  fachową opiekę pedagogiczną.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom za okazane zaufanie i powierzenie nam swoich pociech.

Do zobaczenia!


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn