III Rodzinna Benowska Noc Sów 2018

Szanowni Państwo!

Miło nam zaprosić Państwa na III Rodzinną Benowską Noc Sów. Wpisuje się ona w cykl ogólnopolskich akcji edukacyjnych pn. „Noc Sów”, koordynowanych przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

W dniach 14 -15 kwietnia 2018 r. w Zaułku Benowo  odbędzie się specjalne wydarzenie dla dzieci, ich rodziców oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej polskie sowy. Szczegółowy plan znajduje się poniżej.

14 kwietnia 2018 (sobota)

14.30 – 15.00 – zakwaterowanie uczestników.

15.00 – 15:10 – Jakub Marciniak, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa – oficjalne rozpoczęcie, powitanie uczestników.

15.10 – 16.30 Sowie opowieści – sowie anegdoty.

Prelegent w przystępny sposób odpowie m.in. na pytania: co jedzą sowy, czy potrafią kręcić głową dookoła, dlaczego nie umieją zezować, mają bezszelestny lot i są tak cudownie mięciutkie, jak najdelikatniejszy puszek!

16.30 – 17.00 Przerwa i przygotowanie do spaceru

17.00 – 18.30 Jakub Marciniak – Sowie podchody: „Gdzie się chowa, która sowa?” – warsztaty połączone z wycieczką po Benowie. Podczas wyjścia będziemy poznawać różne gatunki sów oraz miejsca ich zamieszkiwania i głosy, jakie wydają.

18.30 – 20.00 Pr­zerwa na kolację.

20.00 – 21.00 Wyprawa na sowie łowy, podczas których będziemy poszukiwać prawdziwych sów odzywających się w benowskich lasach.

21.00 Ognisko z kiełbaskami oraz opowieściami i anegdotami przyrodniczymi, szczególnie na tematy sów.

15 kwietnia 2018 (niedziela)

08.30 – 09.45 Jakub Marciniak – Pamiątkowa Sowa – warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i oprawić pamiątkowy obrazek z Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.

10.00 Zakończenie i pożegnanie uczestników III Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.

Informacje dodatkowe:

Dojazd do Zaułka Benowo we własnym zakresie. Dla osób o utrudnionej możliwości dojazdu prosimy o informację, będziemy starali się rozdysponować miejsca w różnych pojazdach.

Osoby niepełnoletnie, chcące wziąć udział w II RBNS samodzielnie, powinny dostarczyć nam najpóźniej w dniu wyjazdu zgodę rodziców (opiekunów) – formularz zgody udostępnimy zainteresowanym droga mailową.

Minimalny wiek dzieci to 6 lat.

Ośrodek w Benowie dysponuje dla Kwidzynian 21 bezpłatnymi miejscami noclegowymi wraz z łazienkami:

2 pokoje z 1 dużym łóżkiem każdy i jedną wspólną łazienką

1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe)

1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe)

1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe).

W razie konieczności do dyspozycji są także łóżka polowe, tzw. dostawki hotelowe.

W Zaułku Benowo jest dostęp do internetu, zapewniamy również pościel i ręczniki.

Wszystkich uczestników prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z bezpłatnego noclegu lub wyraźną rezygnację z niego.

W ośrodku istnieje możliwość przygotowania ciepłych posiłków. Kuchnia posiada lodówkę,, mikrofalówkę, kuchenkę gazową z piekarnikiem, naczynia, sztućce i zmywarkę. Zapewniamy także gorące napoje (kawa, herbata) i suchy prowiant. W okolicy Zaułka Benowo znajduje się otwarty w sobotę do 18 sklep spożywczo-przemysłowy z produktami pierwszej potrzeby.

ZAPISY: Swój udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 55 261 22 16 lub na adres mailowy: sekretariat@ekokwidzyn.pl do dnia 13 kwietnia 2018 r.(piątek). Zapisując się, należy podać swoje dane, w tym kontaktowe (tel./mail) oraz liczbę osób, a w przypadku dzieci ich wiek. Liczba miejsc jest ograniczona!


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn