Festiwal Naukowy E(x)plory

25 stycznia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. dr. Wł. Gębika d. Polskie Gimnazjum w Kwidzynie odbędzie się Szkolny Festiwal E(x)plory pod patronatem Starosty Kwidzyńskiego.

Szkolny Festiwal E(x)plory w Kwidzynie jest pierwszym z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory, który ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.  W Festiwalu weźmie udział 34 uczniów, którzy zaprezentują 15 projektów naukowych.

Ich prace oceniać będzie 8 jurorów. Projekty, które zwyciężą otrzymają akredytację do regionalnych eliminacji Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas wydarzenia uczniowie zostaną również wyróżnieni przez Starostę Kwidzyńskiego i kwidzyńskie firmy z branży m. in. elektronicznej .

W programie Festiwalu oprócz prezentacji projektów młodych, kwidzyńskich naukowców  znalazły się wykłady i warsztaty naukowe. O tym, jak urządzenie elektroniczne może działać bez baterii opowie dr Grzegorz Lentka z Politechniki Gdańskiej a prof. Grzegorz Karwasz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosi prelekcję „Skąd się bierze prąd?”.

Ponadto podczas Festiwalu odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Opacianem oraz himalaistą Tomaszem Domalewskim.  Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zostało zaproszone do zorganizowania warsztatów edukacyjnych : „Po co przyrodzie zapach”, i  „Jaskółki na księżycu, czyli jak ptaki dokonują niemożliwego”.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia oraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas festiwalu.


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn