Edukacja ekologiczna na terenach wiejskich – Poczuj klimat z Eko-Inicjatywą.

 

Z radością informujemy, że ruszyła II edycja projektu „Edukacja ekologiczna na terenach wiejskich” finansowanego ze środków Fundacji Drzewo i Jutro. Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach przyrodniczych.

Projekt będzie trwał do 30.06.2024 r. i skierowany jest do uczniów klas III – VIII ze szkół z terenów wiejskich.

Tym razem tematem przewodnim są zmiany klimatyczne. Podczas warsztatów podejmowany będzie szeroki zakres zagadnień przyrodniczych takich jak: adaptacja do zmian klimatu, bioróżnorodność, drzewa i ich mieszkańcy, kryzys jakości gleby i rolnictwo ekologiczne, czyste powietrze, czysta woda. Celem warsztatów jest zmobilizowanie dzieci do wykorzystania wiedzy różnych dyscyplin i połączenie jej w praktyczny sposób, np. podczas badania jakości wody, podczas drobnych eksperymentów wykorzystujących energię słoneczną, badania gleby, podczas obserwacji przyrodniczych. W niniejszym projekcie stawiamy mocniejszy akcent na eksperymentowanie, doświadczanie.

Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej oraz w pobliskim lesie (las, park, arboretum, nad rzeką Cyganówką). Pobyt na łonie natury dostosowujemy do warunków pogodowych. Średni czas trwania zajęć to ok. 4 h.

ZAPISY

Swój udział można zgłaszać pod numerem telefonu: 55 261 22 16

lub na adres mailowy: mrut@ekokwidzyn.pl z dopiskiem „zajęcia”.


Nasz adres

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn