Z wykształcenia biolog- przyrodnik, spec. ekologia roślin ochrona przyrody (Uniwersytet Gdański 1996). Później uzupełnienie wykształcenia w kierunku animacji społecznej, rozwoju lokalnego i edukacji, m.in.: 2002 „MYŚLĄCY DZIAŁACZ” – szkolenie na trenerów pracy w społeczności lokalnej realizowanego przez Stowarzyszenie CAL oraz Federation of Community Work Training Groups wraz z Leeds University i The University of Birmingham; Studia Podyplomowe (Uniwersytet Gdański) z rewitalizacji społecznej. Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, współzałożycielka organizacji. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, członkini Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej i współzałożycielka organizacji. Członkini Ashoka – międzynarodowej grupy skupiającej innowatorów i przedsiębiorców społecznch, Certyfikowany Inspektor drzew (Instytut Drzewa). W programie „Drogi dla natury“ pełni rolę lidera lokalnego oraz prowadzi szkolenia dla animatorów społecznych. Jest autorką wielu programów i projektów edukacyjnych, a także włączających mieszkańców w sprawy ochrony przyrody. Na co dzień kieruje pracą Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa łącząc pasje przyrodnicze z animacją społeczną.
wszechstronny przyrodnik, arborysta, edukator, Certyfikowany Inspektor Drzew, pasjonat nowoczesnych technologii, Społeczny Konserwator Zabytków. Z wykształcenia Leśnik (Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu spec. Ochrona Środowiska Leśnego), Specjalista GIS (studia podyplomowe „Wykorzystanie GIS w ochronie przyrody na przykładzie obszarów Natura 2000”, Dolnośląska Szkołą Wyższa, Wrocław), Certyfikowany Inspektor Drzewa (Instytut Drzewa, Wrocław), Muzealnik (Studia Podyplomowe, Instytut Historii Sztuki, Uniwersytet Warszawski). W latach 2010 – 2020 kierował wystawą przyrodniczą w Muzeum w Kwidzynie. W licznych działaniach współpracuje z młodzieżą i wolontariuszami. Od 2018 roku współpraca z Instytutem Drzewa jako wykładowca i egzaminator. Autor programów i wystaw edukacyjnych, publikacji naukowych, popularnych, użytkowych oraz ekspertyz jako biegły sądowy. Od roku 2016 pełni funkcję Członka Zarządu Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Prywatnie mąż oraz ojciec trzech synów.
W Stowarzyszeniu pracuje od rok 2000, czyli od początku powstania organizacji. Przez wiele lat wykonywał zadania pracownika administracyjno-biurowego. Obecnie zajmuje stanowisko pomocnika edukatora. Lubi zwierzęta, dobry film oraz jazdę na rowerze.
Z wykształcenia doradca zawodowy, z zamiłowania pasjonatka przyrody, zarówno świata zwierząt, roślin a szczególnie grzybów. W Stowarzyszeniu pełni funkcję kierownika projektu „Obywatel z Eko-Inicjatywą” oraz specjalisty ds. promocji w projekcie „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna”. Dodatkowo, na co dzień dba o prawidłowe funkcjonowanie sekretariatu Stowarzyszenia.
Nieszablonowa księgowa :), odpowiedzialna za obsługę finansowo – księgową oraz zarządzanie finansami organizacji. Zaangażowana w działania Stowarzyszenia od 2004 roku. Ukończyła zarządzanie oraz rachunkowość, uczestniczka licznych szkoleń dla organizacji pozarządowych.
Absolwentka kulturoznawstwa i turystyki kulturowej. Swoją przygodę ze Stowarzyszeniem rozpoczęła jako uczestniczka „Kwitnących Wakacji”. Obecnie zajmuje się obsługą administracyjną projektów oraz pełni funkcję pomocnika Edukatora.
Z wykształcenia biolog, z zamiłowania ornitolog, przyrodnik i edukator. Zadania w Stowarzyszeniu: edukator przyrodniczy w projekcie: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna”. W pracy większość czasu spędza z dziećmi. Od 2015 roku przeprowadził blisko 500 warsztatów, oraz prowadzi Kółko Przyrodnicze „Wilk”, dla młodzieży szkolnej, półkolonie „Kwitnące Wakacje” oraz zimowiska.
Z wykształcenia geograf, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracę ze Stowarzyszeniem rozpoczął w 2009r. Obecnie pełni funkcję koordynatora wsparcia w projekcie „Eko- Szansa w uniwersytetach ludowych”. Eksplorator okolicznych rzek oraz organizator spływów kajakowych.
Z wykształcenia biolog – przyrodnik ornitolog, członek Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, zajmuje się ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. W programie “Trees for Europe’s Green Infrastructure / Drzewa dla zielonej infrastruktury Europy” pełni rolę specjalisty ds. współpracy z interesariuszami oraz ds. systemu zarządzania drzewami ułatwiającego inwentaryzację drzew; Certyfikowany Inspektor Drzew (kurs Instytutu Drzewa), arborysta, wspinacz drzewny. Poprzez wspinaczkę drzewną potrafi zainspirować do ochrony przyrody. Absolwent kursu dla edukatorów „Citizens with ecoinitiative“ . Koordynator działań ochroniarskich prowadzonych w rezerwatach kserotermicznych „Kwidzyńskie ostnice“ i „Biała Góra“.
Emerytowana nauczycielka biologii w LO, „człowiek instytucja” – autorytet dla wielu pokoleń Kwidzynian, aktywna, zaangażowana porywająca ludzi do działania. Założycielka Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, autorka licznych innowacji edukacyjnych. Pomimo emerytury aktywna członkini Stowarzyszenia, zaangażowana w działania przyrodnicze dla młodzieży. Koordynowała angażowanie wolontariuszy do zwalczania gatunków inwazyjnych. Autorka programu „młodzieżowy monitoring rzeki Liwy“.
Od wielu lat członkini stowarzyszenia. Edukatorka ekologiczna. Przez długi czas prowadziła zajęcia w ramach „Edukacji ekologicznej mieszkańców Kwidzyna” w tym zajęcia letnie dla dzieci „Kwitnące Wakacje”. Szczególną miłością darzy owady zapylające i wynikającą z ich istnienia bioróżnorodność.
Od 9 lat uczy jogi. Ekologia i ochrona środowiska są ważnym elementem jej zainteresowań. Weganka. Z wykształcenia ilustratorka książek dla dzieci. Mama dorosłej już córki. Z oddaniem walczy o prawa kobiet.
Z wykształcenia i zamiłowania przyrodnik. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego wydziału biologii. Od 1995r. – do chwili obecnej pracuje w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie jako osoba odpowiedzialna za przygotowywanie i prowadzenie działań z zakresu edukacji przyrodniczej. Autorka i współautorka wielu wydawnictw i programów z zakresu edukacji przyrodniczej. Z zamiłowania obserwatorka ptaków i ogrodniczka.
Z wykształcenia oceanograf, technik ochrony środowiska, arborysta, ukończyła również Waloryzację i Ochronę Obszarów Przyrodniczych na Uniwersytecie Gdańskim. Przygodę z edukacją ekologiczną zaczynała w szkole średniej, natomiast największe doświadczenie zdobyła podczas pracy w Eko-centrum Heliantus jako koordynator wielu projektów przyrodniczych. Największą pasją i miłością są zagadnienia związane z biologią drzew i pszczół. Interesuje się również aspektami prawnymi z szeroko pojętej dziedziny ochrony przyrody i środowiska.